15 kokteilių, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas

25 kokteiliai

Daugelis žmonių mėgsta gamintis kokteilius namie dėl keleto svarbių priežasčių: visų pirma, pasigaminti kokteilį namie kainuoja kur kas pigiau nei gerti juos paruoštus jūsų pamėgtame naktiniame klube ar bare, visų antra, patiems susimaišyti kokteilį yra išties smagi patirtis. Kiekvienas save gerbiantis naminių kokteilių gamintojas turėtų turėti bent vieną atspausdintą lapą ar Excelio failą su svarbiausiais klasikiniais kokteiliais. Nesvarbu, ar kokteilio receptas paprastas ar labai sudėtingas, visą informaciją turėtų rasti nesudėtingai ir greitai.

Šiame straipsnyje apžvelgsime 15 pačių populiariausių bei svarbiausių kokteilių bei jų receptus, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas:

 • Old Fashioned
 • Martinezas
 • Martini
 • Manhetenas
 • Bruklinas
 • Daiquiri
 • Margarita
 • Sidecar
 • French 75
 • Kruvinoji Merė
 • Airiška kava
 • Džekas Rožė
 • Negroni
 • Bulvaras
 • Sarecas

Kokteilis Old Fashioned

Old Fashioned – arba lietuviškai senamadiškasis kokteilis, kurio atsiradimo istorija yra iki galo gerai nežinoma, tačiau, kiek žinoma, pirmąkart jis buvo paminėtas 1806 metais Niujorko laikraštyje. Laikui bėgant kokteilio sudėtis kito, atsirado patobulinimų: receptūrą papildė skirtingi alkoholiniai gėrimai, spirituoti vynai, įvairūs pagardinimai. Net ir dabartiniais laikais yra tokių žmonių, kuriems pasitenkinimą kelia pats paprasčiausias šio kokteilio variantas. Tai puikus kokteilis visiems, kam kokteilio skonis yra prioritetas.

Reiktų pastebėti tai, jog į šio kokteilio sudėtį gali įeiti betkuris jums patinkantis stiprusis gėrimas: viskis, tekila, romas, brendis bei daugelis kitų. Degtinė šiuo atveju nėra geriausias pasirinkimas renkantis šį senamadiškajį kokteilį.

[maxbutton id=“1″]

 

Kokteilis Martinezas

Martinezas – šis kokteilis yra senelis dabartiniui Martini kokteiliui. Šio kokteilio pagrindą sudaro džinas, saldus vermutas, vyšnių likeris arba Curaçao likeris, kartumo suteikiantys priedai. Šis kokteilis yra kur kas saldesnis nei tipinis sausasis Martinis, tačiau skonis sodresnis, geriau atgaivinantis.

[maxbutton id=“2″]

Kokteilis Martini

Martini – vienas geriausiai atpažįstamų kokteilių visame pasaulyje. Šis gėrimas tikrai kažkam asocijuojasi su agentu Džeimsu Bondu bei jo nepakartojamais filmais.. Kaip anksčiau ir minėjome, šis kokteilis yra labai panašus į Martinezą, tad neveltui yra vadinamas jo anūku. Šį gėrimą maišyti galima, tiesą sakant, beveik kaip norite. Viskas priklauso nuo jūsų vaizduotės bei išmonės. Puikiai tinka maišant vienodomis dalimis su džinu bei vermutu, galime paskaninti taurę alyvuoge, citrinos žievele, svogūnėliu ar agurko griežinėliu.

[maxbutton id=“3″]

Kokteilis Manhetenas

Manhetenas – net jei ir nebūtų priežasties šio kokteilio įtraukti į sąrašo, mes vistiek jį įtrauktume. Tai vienas seniausių bei labiausiai mėgstamų kokteilių. Jeigu Old Fashioned ar Martinio gėrimo recepte buvo galima daryti šiokias tokias korekcijas šių gėrimų receptūroje, tai šio kokteilio gaminimo procese jų reiktų išvengti, jokių silpną skonį turinčių burbonų.

[maxbutton id=“4″]Kokteilis Bruklinas

Bruklinas – tai šiek tiek kitokia Manheteno versija. Šis gėrimas puikiai sujungia ingredientus, skirtus Manheteno kokteiliui: burboną, sausąjį bei saldųjį vermutą.

[maxbutton id=“5″]

Kokteilis Daiquiri

Daiquiri – tai puikus, atgaivinantis alkoholinis kokteilis, suderinantis romo skonį su šviežiu laimu. Šiame gėrime laimas kartu su cukrumi puikiai dera prie romo bei dar labiau išryškina jo skonį.

[maxbutton id=“6″]

Kokteilis Margarita

Margarita – kad ir kaip visi mes norėtume pasakyti, jog prisimename savo pirmąją Margaritą, tačiau žinome, jog tai netiesa. Reiktų pripažinti, jog kartais renkantis šį kokteilį, nėra labai svarbu, pagamintas jis iš natūralių ingredientų ar ne. 100 procentinė agavos tekila, šlakelis Triple Sec‘o, šviežias laimas – tik tiek tereikia, kad garantuoti puikų Margaritos skonį.

[maxbutton id=“7″]

Kokteilis Sidecar

Sidecar – visiška priešingybė Margaritos kokteiliui, dėl to šis gėrimas patenka į tą pačią kategoriją kaip ir klasikinė tekila. Tačiau, jeigu išmokote pagaminti Margaritą – reiškias nesunkiai pagaminsite ir šį kokteilį, kadangi receptūra yra išties labai panaši. Vietoj tekilos ir laimo čia yra naudojamas konjakas bei citrina. Kartais galima nusistebėti, kaip viena sudėtinė dalis gali taip smarkiai pakeisti gėrimo skonį..

[maxbutton id=“8″]

Kokteilis French 75

French 75 – tai kokteilis, kurį kiekvienas savamokslis barmenas turi žinoti bei sugebėti jį paruošti, nes priešingu atveju, negali vadintis barmenu, kadangi tai išties puikus putojantis kokteilis, kuris tiks daugeliui vakarėlių bei išskirtinių progų.

[maxbutton id=“9″]

Kokteilis Kruvinoji Merė

Kruvinoji Merė – tai šiek tiek skonio tradicijas laužantis kokteilis, kuris patiks pomidorus dievinantiems žmonėms. Tradiciškai ruošiamas iš aukštos kokybės pomidorų sulčių, tačiau, jeigu neturite laiko, galite rinktis ir parduotuvėse randamus nealkoholinius mišinius.

[maxbutton id=“10″]

Kokteilis Airiška kava

Airiška kava – jeigu tik turite galimybę rinktis šią kavą, nedvejodami ją ir rinkitės. Puikus kavos, airiško viskio, plaktos grietinėlės bei cukraus derinys.

[maxbutton id=“11″]

Kokteilis Džekas Rožė

Džekas Rožė – iš pirmo žvilgsnio paprastai atrodantis gėrimas, kurio skonio puikiai susilieja vienas su kitu. Didesniam skoniui bei kontrastui galima naudoti įvairius skonius turinčias degtines (obuolių, kriaušių skoniai).

[maxbutton id=“12″]

Kokteilis Negroni

Negroni – mes tikrai nesuprantame žmonių, kurie nemėgsta šio nuostabaus kokteilio. Puikiai derantis kartumas bei saldumas, žolelių poskonis ir atgaiva – tai yra daugiau nei pakankama, ko būtų galima norėti iš alkoholinio gėrimo. Šis gėrimas leidžia įvairius variantus tarp sudedamųjų dalių, viskas priklauso tik nuo jūsų, kiek laiko ir pastangų paskirsite mėgiamos variacijos atradimui.

[maxbutton id=“13″]

Kokteilis Bulvaras

Bulvaras – daugelis pasakytų, jog tai tik dar vienas Negroni kokteilio variantas, tačiau mes su tuo nesutinkame. Tai gero skonio kokteilis, kuris sudėtimi nors ir primena, tačiau nėra Negronio kopija. Yra nemažai žmonių, kurie mieliau renkasi būtent šį kokteilį.

[maxbutton id=“14″]

Kokteilis Sazecas

Sazeras – turintis istoriją kokteilis, t.y. vienas seniausių receptų. Originaliai naudojamas kanadietiškas viskis, tačiau galima naudoti ir paprastą.

[maxbutton id=“15″]